فعالیت های مؤسسه

به منظور اجرای بهتر امور جاری مؤسسه  واحدهای مددکاری ، مشاركتها، اجتماعی وفرهنگی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار  تشکیل شده و هر یک در جهت تحقق اهداف مؤسسه با یكدیگر همكاری دارند. شرح وظایف و فعالیت‌های هر واحدها بدین قرار است:

* واحد مددکاری: این واحد به شناسایی خانواده هایی می پردازند که پدر و نان‌آور خود را از دست داده و محل در آمدی برای گذران زندگی خود ندارند. مبالغ اهدایی از سوی خیرین هر چند اندک باشد، تأثیر چشمگیری بر کیفیت زندگی مددجویان دارد.

* واحد مشارکتها: دریافت کمک‌های غیر نقدی و نذورات، قربانی و عقیقه ، دریافت هزینه مراسم سالگرد و مراسم افطاری و  غیره و توزیع این موارد بین ایتام موسسه ، تهیه لباس شب عید و….. و ارسال آنها به مددجویان در حوزه وظایف این واحد است.  

* واحد فرهنگی اجتماعی: برگزاری نمایشگاههای آثار تولیدی زنان سرپرست خانوار و فروش آثار و محصولات به نفع آنان ، برگزاری اردوهای سیاحتی‌ـ‌زیارتی ، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های فرهنگی ، برگزاری دوره های آموزشی و مهارتهای زندگی در حیطه فعالیت‌های این واحد قرار داد.

* واحد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار: این واحد جهت خود کفایی مددجویان در کنار توجه به توانایی‌های آنان، پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و کسب مهارت لازم زیر نظر استادکاران آن هنر،کمک‌های مالی و  وام‌های خود اشتغالی را جهت تهیه ابزار و فضای مورد نیاز کسب‌و‌کار در اختیار مددجویان عزیز قرار می‌دهد.

در اکثر خانوارهای تحت پوشش یک یا چند کودک تحت حمایت این موسسه بوده و این حمایت‌ها نه تنها مادی که در درجه اول «معنوی» است.

دیگر اهداف و فعالیت‌های موسسه بع شرح زیر است:

* تامین ارزاق زنان سرپرست خانوار: هر سه ماه یکبار به کلیه چهارصد خانواده تحت پوشش این موسسه، سبد کالا به ارزش دومیلیون ریال تحویل داده می‌شود. تا تاریخ بیستم تیر نودچهار به لطف خداوند متعال و کمک و مساعدت شما نیکوکار گرامی دو سبد کالا به مناسبت ولادت امام جوادابن علی(ع) و  ماه مبارک رمضان به مدد جویان اهداء گردید.

* پرداخت مستمری ماهانه: ماهانه به تعداد سی نفر و جمعاٌ مبلغ سی میلیون ریال پرداخت می‌شود.

* کمک هزینه تحصیلی: در ابتدای سال تحصیلی مبالغی جهت تامین لوازم التحریر، کیف و مانتو مدرسه و غیره به مددجویان اختصاص یافته و طی سال نیز هزینه‌ کلاسهای آموزشی و کتب کمک درسی به آنان تعلق می‌گیرد.

* کمک هزینه دارو و درمان: در راستای تفاهم‌نامه همکاری با درمانگاه خیریه امام رضا(ع) تعداد چهارصد خانواده تحت پوشش این موسسه با در دست‌داشتن معرفی نامه از سوی خیریه امام جواد(ع)،  بابت ویزیت پزشک عمومی و متخصص هزینه ای پرداخت نمی کنند و هزینه دارو این عزیزان نیز توسط واحد مددکاری موسسه پرداخت می شود. در اینجا جا دارد از پزشکان محترم  آقایان دکتر محمود علیمرادی ، دکترعلی عسگری دکتر اسماعیلی و سرکارخانم دکتر فاطمه کمیجانی که با این موسسه در راستای  ویزیت رایگان مددجویان در مطب های خود همکاری دارند، کمال تشکر وقدردانی را داشته باشیم. گفتنی است هزینه‌های مربوط به آزمایشگاه و داروهای بیماری‌های خاص نیز بصورت موردی پرداخت می شود.

* تأمین هزینه جهیزیه: به لطف خدا و کمک خیرین بزرگوار، سالانه دوازده جهزیه تقریباٌ کامل به فرزندان خانواده‌های تحت پوشش اهدا شده و بصورت موردی نیز هرماه تعدادی لوازم خانگی و مبالغی بعنوان کمک هزینه تامین جهزیه به خانواده‌های تحت پوشش  پرداخت می شود. تا تاریخ بیستم تیر۱۳۹۴ به لطف خداوند و کمک و همت خیرین ارجمند، تعداد چهار جهزیه به ارزش هر جهزیه چهارمیلیون تومان وجمعاٌ شانزده میلیون تومان به چهار خانواده از مددجویان اهداد شد.

 


جستجو

آدرس و شماره تماس موسسه

آدرس: شادآباد-خیابان شهید عباس انصاری- نبش خیابان شهیدبرزگر رحیمی- پلاک۹۰- موسسه خیریه امام جوادابن علی علیه السلام

تلفن: ۶۶۳۹۲۲۷۴- ۶۶۳۹۳۷۹۷- ۶۶۳۹۴۱۴۲- ۶۶۳۹۴۲۹۳

شماره حساب و کارت مؤسسه

بانک ملت شعبه اسوه

شماره حساب: ۳۲۱۶۳۱۳۰۰۰
شماره کارت: ۶۱۰۴۳۳۷۹۶۹۶۵۷۱۱۱